Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt Olßahçeşehir Üniversitesi 9927radyoGiriş yap

ßahçeşehir Üniversitesi

YazarMesaj
The-PentaqraM
Adminiçe
Adminiçe

Kadın Mesaj Sayısı : 2710
İş/Hobiler : Örencii
<FONT color=orange><B><center>Ka :
ßahçeşehir Üniversitesi Left_bar_bleue70 / 10070 / 100ßahçeşehir Üniversitesi Right_bar_bleue

ßahçeşehir Üniversitesi Empty
MesajKonu: ßahçeşehir Üniversitesi   ßahçeşehir Üniversitesi Icon_minitime1Çarş. Kas. 12, 2008 3:48 pm

ßahçeşehir Üniversitesi Bahcesehir014ud8

1998
• Bahçeşehir Üniversitesi Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı tarafından TBMM 15 Ocak 1998 tarihinde kabul edilen 18.01.1998 tarih ve 23234 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 4324 sayılı yasa ile kuruldu.

1999
• Bahçeşehir Üniversitesi, İngilizce Program geliştirme ve uygulama konusunda Kanada New Brunswick Eğitim Bakanlığı ile işbirliği antlaşması imzaladı.
• San Diego State University ile işbirliği antlaşması imzalandı.
• Resmi Açılış Töreni gerçekleşti.
• Bahçeşehir Üniversitesi Spor ve Aktivite Koordinatörlüğü kuruldu.
• Öğrenci Dekanlığı Kuruldu.
• Fen Edebiyat Fakültesi'nde Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü açıldı.
• Mühendislik Fakültesi' nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü açıldı.
• İşletme Fakültesi' nde İşletme Bölümü açıldı.
• Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
• İletişim Fakültesi'nde Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Sinema - TV ve Halkla İlişkiler Bölümleri açıldı.
• Meslek Yüksek Okulu'nda İşletmecilik Bölümü açıldı.
• Yabancı Diller Okulu açıldı.
• Sosyal Bilimler Enstitüsü' nde Sermaye Piyasaları ve Finans Bölümü açıldı.
• İSTAM (İstanbul Stratejik Araştırmalar Merkezi) kuruldu.
• NAM (Nobel Adayı Araştırma Merkezi) kuruldu.
• GİYAM (Girişimcilik ve İnnovasyon Yönetimi Araştırma Merkezi) kuruldu.
• ESTAM (Enformatik ve Siber Teknolojiler Araştırma Merkezi) kuruldu.

2000
• Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi kuruldu.
• Geliştirme, Öğrenci Kaynakları Yönetimi ve MEP’ten sorumlu Rektör Yardımcılığı Ofisi kuruldu.
• Genel Eğitim Programı (GEP) Departmanı kuruldu.
• Fen Edebiyat Fakültesi' nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü açıldı.
• İşletme Fakültesi' nde Ekonomi, Avrupa Birliği İlişkileri Bölümleri açıldı.
• İletişim Fakültesi' nde Reklamcılık Bölümü açıldı.
• Meslek Yüksekokulu' nda Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü açıldı

2001
• Fen Bilimleri Enstitüsü kuruldu. Müdürlüğü’ne Prof. Dr. Namık Kemal Aras atandı.
• İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Doğan Tanıtımdan Sorumlu Rektör Yardımcılığı görevine atandı.
• Bahçeşehir Üniversitesi ve Plato Film işbirliği ile İletişim Fakültesi Uygulama Merkezi açıldı.
• 1. Bahar Şenliği gerçekleştirildi.
• T.C. Başbakanlık Güneydoğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi (GAP) ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği çerçevesinde “GAP İşbirliği Merkezi” kuruldu.
• Uluslararası Liderlik ve Kamu Yönetimi Araştırma Merkezi (ULYAM) kuruldu.
• Yurtdışı Eğitim Programı (YEP) birimi kuruldu.
• Bahçeşehir Üniversitesi ÖSS Bilgilendirme Birimi kuruldu.
• Avrupa Birliği Araştırma ve Dokümantasyon Merkezi (ABADAM) kuruldu.

2002
• İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve İngilizce ve Enformatik Hazırlık Okulu Bahçelievler Kampüsü’nde eğitim öğretime başladı.
• Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Programı kuruldu.
• Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcılığı Birimi Kuruldu. Rektör Yardımcılığı’na Prof. Dr. Nurbay Gültekin atandı.
• Mimarlık Fakültesi' nde Mimarlık ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri açıldı.
• Mühendislik Fakültesi' nde Endüstri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümleri Açıldı.
• Hukuk Fakültesi Kuruldu
• Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans Programı açıldı.
• BUSEM ( Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ) açıldı.

2003
• Prof. Dr. Süheyl Batum rektörlük görevine atandı.
• Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Tasarımı Yüksek Lisans Programları açıldı.
• Global Hukuk Eğitim Programları (IGUL) Direktörlüğü kuruldu.
• İlk mezuniyet töreni gerçekleşti.

2004
• Erasmus Üniversite Beyannamesi’ni aldı ve Erasmus Programlarını resmen uygulama hakkını elde etti.
• Beşiktaş Kampüsü açıldı. 2004-2005 öğretim yılında İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Hazılık Okulu Beşiktaş Kampüsü' ne taşındı.
• Kariyer Merkezi Kuruldu
• Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Endüstri Mühendisliği, Aktuarya, Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi Yüksek Lisans Programları açıldı,
• Sosyal Bilimler Enstitüsü' nde İşletme - Kobi Yönetimi, İleri Oyunculuk, Avrupa Birliği İlişkileri Yüksek Lisans Programları açıldı.

2005
• Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlar Derneği kuruldu.
• Hazırlık Okulu Mecidiyeköy Kampüsü’ne taşındı.
• Hükümet ve Liderlik Okulu (HLO) bünyesinde “Siyaset Okulu” Sertifika Programı başladı.
• BUTEB ( Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Birimi ) kuruldu.
• Stratejik Araştırmalar Merkezi “Küresel Tehdit : Terörizm” konulu Sertifika Programını başlattı.
• Avrupa ve Uluslararası Çalışmalar Ofisi kuruldu.
• Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Sahnesi açıldı.
• Kurumsal İletişim Direktörlüğü ofisi kuruldu.
• Mühendislik Fakültesi' nde Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği Bölümleri açıldı.
• Meslek Yüksek Okulu' nda Pazarlama, Uluslararası Lojistik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, İthalat – İhracat, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayarlı Destekli Teknik Çizim Bölümleri açıldı.
• Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Mühendislik Yönetimi, Mimarlık, Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programları açıldı.
• Sosyal Bilimler Enstitüsü' nde İşletme - Küresel İşletmecilik ve Pazarlama, İşletme - Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi, İşletme - Genel İşletmecilik, İşletme - Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme - Sağlık Yönetimi, İşletme - Eğitim Yönetimi, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomi ve Kalkınma Yüksek Lisans Programları açıldı.

2006
• Mühendislik Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Beşiktaş Kampüsü’ne taşındı.
• Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve Sosyoloji Bölümü açıldı.
• Akademik Planlama Direktörlüğü kuruldu.
• Peyzaj Planlama ve Tasarım Atölyesi Koordinatörlüğü kuruldu.
• Toplum Akademisi kuruldu.
• AB Brüksel Ofisi kuruldu.
• Amerikan Araştırmaları Merkezi kuruldu.
• Karadeniz – Kafkasya Araştırmaları Merkezi kuruldu.
• Fransız Parlamentosu’nun Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifine karşı hukuk mücadelesi başlatıldı.
• İletişim Fakültesi Oyunculuk Okulu Sertifika Programı açıldı.
• Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve UNESCO/CEPES tarafından geliştirilen diploma ekini verme yetkisine sahip oldu.
• Yurtdışında İngilizce Hazırlık programı başladı.
• Asya Pasifik Araştırmaları Merkezi kuruldu.
• Akdeniz Araştırmaları Merkezi kuruldu.
• Uluslararası Ofis Direktörlüğü birimi kuruldu.
• Eğitim Programları ve Öğretmen Geliştirme Birimi Koordinatörlüğü kuruldu.
• Uluslararası Sokrates Ödülü Kazanıldı.

https://bilir.forum.st

ßahçeşehir Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası