Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlSMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) 9927radyoGiriş yap

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım)

YazarMesaj
ExaLTeD_Gs
Administratör
Administratör
ExaLTeD_Gs

Erkek Mesaj Sayısı : 2513
İş/Hobiler : Bilişim
<FONT color=orange><B><center>Ka :
SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Left_bar_bleue75 / 10075 / 100SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Right_bar_bleue

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Empty
MesajKonu: SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım)   SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Icon_minitime1Ptsi Kas. 10, 2008 3:29 pm

1.AŞAMA: Veritabanı Oluşturma

1. hostunuzun Veritabanı bölümüne giriyoruz.

2. mysql butonuna tıklıyoruz.

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur05sq6

3. veritabanı ekle formu ile yeni veritabanımızı oluşturuyoruz. (örnekte testing)

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur06rb8

4.add db ye bastıktan sonra veritabanının oluşturulduğunu söyleyen bir mesaj çıkıyor ve go back linki ile geri dönüyoruz.

5. şimdi yeni bir veritabanına sahipiz. (örnekte pny552_testing) veritabanının ön eki hostunuz tarafından kullanıcı adınıza göre otomatik olarak eklenir. veritabanımız var fakat buna bağlı bir kullanıcı adımız yok.

6. kullanıcı ekleme formu ile kullanıcı adımızı ve şifremizi giriyoruz ve add user a tıklıyoruz. daha sonra bu kullanıcıyı veritabanımıza ekliyoruz. eklerken all seçeneğinin seçili olduğunda emin olun.

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur07lg9

7.şimdi kullanıcının veritabanına eklendiğine dair bir mesaj çıkacaktır ekranda. go back diyerek geri dönüyoruz.

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Dfdfbz8

8.geri döndüğümüzde aşağıdaki resimde görüldüğü üzere kullanıcının veritabanına eklendiğine dair yazılar çıkacaktır.

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur09kq3

2.AŞAMA: Dosyaları Servera Atma

Buradan SMF 1.1.rc2 install İndirin
Buradan SMF 1.1.rc2 turkish dil dosyası İndirin

İndirdiğiniz sıkıştırılmış kurulum ve dil dosyalarını pc’nizde forum adında bir klasör oluşturdukt4an sonra buraya açın.
Şayet forumun www.sizinsiteniz.com/forum şeklinde açılmasını istiyorsanız oluşturduğunuz forum dizinini içindeki dosyalarla birlikte sitenizin root dizinine atın. Şayet site adını yazar yazmaz forumun açılmasını istiyorsanız forum dizinini değil forum dizininin içindeki tüm dosyaları atın. Forumunuzu forum dizinine açmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Ben standart isimleri kullandım. Dosyaları servera nasıl atarım diyorsanız Buraya Tıklayarak CuteFTP Kullanımı Konusunu Okuyabilirsiniz. CuteFTP yerine benzer başka bir programda kullanabilirsiniz.

3.AŞAMA: SMF Kurulumu

Şayet servera dosyaları forum dizini ile server’a atıysanız internet explorer yada tarayıcınız her ne ise adres çubuğuna http://www.sizinsiteniz.com/forum/install.php yazın. forumu root dizine attıysanız adres çubuğuna http://www.sizinsiteniz.com/install.php linkini yazın ve aşağıdaki adımları takip edin.

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 946x672 ve 121KB ) Buraya Tıklayın
SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur01fg2

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur02qo3

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur03dg3

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım) Smfkur04gx0

alıntı
https://bilir.forum.st

SMF Forum Kurulumu( Resimli Anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası