Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt Ol««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« 9927radyoGiriş yap

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club«««««««««««

YazarMesaj
The-PentaqraM
Adminiçe
Adminiçe

Kadın Mesaj Sayısı : 2710
İş/Hobiler : Örencii
<FONT color=orange><B><center>Ka :
««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Left_bar_bleue70 / 10070 / 100««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Right_bar_bleue

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Empty
MesajKonu: ««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club«««««««««««   ««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Icon_minitime1C.tesi Eyl. 13, 2008 11:33 pm

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Kimdirov5
ҳҲҳFotolarҳҲҳ

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Roppic23qy7

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Roppic15jw9

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Roppic12xy1

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Roppic02dp6

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Roppic15pa0

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« 12tb2

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Sahan49ejae1

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« 17li7

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« 14ck5

En son The-PentaqraM tarafından C.tesi Eyl. 13, 2008 11:35 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://bilir.forum.st
The-PentaqraM
Adminiçe
Adminiçe

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Left_bar_bleue70 / 10070 / 100««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: ««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club«««««««««««   ««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Icon_minitime1C.tesi Eyl. 13, 2008 11:33 pm

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« 4xe1

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« 2jp2

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« 1an0
The-PentaqraM
Adminiçe
Adminiçe

MesajKonu: Geri: ««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club«««««««««««   ««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Icon_minitime1C.tesi Eyl. 13, 2008 11:33 pm

Röportajlar

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club««««««««««« Roppic23hj2

AKŞAM: Siz hayatla mı dalga geçiyorsunuz yoksa kendinizle mi?
ŞAHAN GÖKBAKAR: Ben de bunu tam anlamış değilim. Niye böyle dalga geçen bir insanım, çözmüş değilim. Etrafımda beni rahatsız eden her şeyle dalga geçme taraftarıyım. Hayatla bir diyaloğum yok. Hayatımda hep anlık gelişen olaylar vardır. Bu bakış açısıyla ilerleme seviyorum. Mesela Çılgın Sedat'ın şarkılarını dinleyip bir yerden atlamak geliyor içimden. Ortamda farklılık oluştuğunu görüyorsun ve kendini yalnız hissediyorsun. Bir ülke içerisinde aynı şehirde yaşıyorsun birisi hanya birisi konya olmuş vaziyette. Bunun ikilemi içine düşüyoruz. Onlara karşı ben garip bir adam gibi duruyorum. Öyle bir kitle varki "Bu ne biçim adam ya... Bizim ülkemizden mi?" diyorlar. İzole çevrelerde büyüyüp izole zevklere sahip bir insan değilimdim. Sadece düşünebilme yeteneğine sahiptim. Çıkış yolunu belki böyle buldum.

AKŞAM: Gelin-Kaynana programlarının revaçta olduğu bir dönemde şov programı yapmak riskli bir iş değil midir?
ŞAHAN GÖKBAKAR: Gelin-kaynana programları kalkıyormuş ben buna çok üzülüyorum. Bana büyük bir boyama kitabıydı. Semra Hanım gibi bir hanımefendiyi tanıyamayacağımız için içim parçalanıyor. Öyle bir sektör ki şunu kanıtladı: Sokakta yürüyen bir teyzemi dahi alıp Türkiye denilen bir ülkenin tepesine oturtabilecek bir şov business var. Aslında bu dünyada da böyle. Britney Spears denilen kadının yaşam tarzı, hayat görüşü, bilgi düzeyi, sosyal sınıf olarak Semra Hanım'dan bir farkı yok. Britney dünya starı olmuş bir kadın. Bir star yaratılır ve o stardan çok iyi para kazanırlar. Daha sonra ise öldürürler. Böyle bir sektör. Ben biraz daha zeki bir adam olduğum için böyle bir sektörden haberdarım. Ona karşı gardımı aldım. Kendimi bu sektöre kaptırmış olsaydım küçük Semralar olabilirdik.

AKŞAM: Skeçlerinizde aynı zamanda küfür kullanmıyorsunuz.
ŞAHAN GÖKBAKAR: Kesinlikle yok. Bizim halkımız alışmış belden aşağı küfürlere. Bir adam çıkar ve kendisine bir kahraman yaratır. İki sene boyunca gaz çıkararak uçar. Ve biz buna güleriz. Bir adam çıkar küfürlü konuşur ve güleriz. Malesef ben bunun dışındayım.

AKŞAM: Hakan Ka ile Ceyhun Yılmaz'ın arasından sıyrılmayı nasıl başardınız?
ŞAHAN GÖKBAKAR: Ben sadece kendimle ilgilenen bir adamım. Bir insanın piyasadaki varlığı ve duruşu önemlidir. Onların şöyle bir hatası oldu. Hep varolanın üzerine hep alternatif olmaya çalıştılar. Var olanı yaparak bir koltuk, masa orkestra, seyirci ve konuk üzerine gitti. 10 sene boyunca Okan Bayülgen ve Beyaz varken onların karşılarına aynı şeylerle çıkmaya çalıştı. İnsanlar farklı bir yüze alışamadı. O yüzden ben kendi duruşumu da ona göre çizmeye çalıştım ve beni sevdiler. O ikili de işlerinde başarılı olabilirlerdi ama matematikleri yanlıştı.

AKŞAM: Siz iyi bir taklitçi misiniz? İyi bir komedyen misiniz?
ŞAHAN GÖKBAKAR: Ben taklitçi değilim. Çünkü taklitçi dediğin zaman akla Süleyman Demirel, Bülent Ersoy ve Fatih Terim'i taklit eden insanlar geliyor. Bunları birebir aynısını yaparsan çok iyi taklitçisindir. Ben bunları komik ve enteresan bulan bir insan olmadığım için bu tarz yapılanları yanlış buluyorum. Bir insanın birebir taklidini yapmak niye komik olsun ki... Zaten aynısı var. Ama isim vermek gerekirse şovmen diyebilirsiniz.

AKŞAM: Levent Kırca'nın klişeleşmiş bir sarhoş tiplemesi vardır. Siz de kendinize yakışan bir karakterin üzerine gider misiniz?
ŞAHAN GÖKBAKAR: Bir tiplemenin üzerine gitmem. Ben bu işin biraz daha benim tarafıma doğru kayacağını ve benim haddim olmayarak öncülük etmiş olacağımı zannediyorum. Ama etrafa baktım ki böyle gitmiyor. Çünkü eskiden mantıklı şeyler duyardık o insanlar için. Ama şimdi bıkkınlık veriyor. "Aman be yine mi?" diyorlar. Hiçbir şekilde ben kendimi o konumda görmek istemem. O yüzden ben bu tarzı yakaladım bir dört sene daha gider mantığı olamaz. Dört sene boyunca taş fırın erkek, kepek erkek, light erkeğin üzerine gidilmedi mi? Sen bir sit-com'sun ve böyle gitmemeliydi. Friends'te aynı esprinin 10 defa döndüğünü düşünün. Olamaz zaten. Üç yıl boyunca iskender yersen bıkarsın. Ama iki haftada bir yersen ayrı bir tadı ve lezzeti olur. Bizde şöyle bir mantık var: Yakaladık, git üstüne. Neden böyle bir şey yapılıyor anlamış değilim. Bir daha böyle bir şey yakalayamamak korkusundan mıdır bilemiyorum.

««««««««««« Sahan Gökbakar Fan Club«««««««««««
1 sayfadaki 1 sayfası